Jos kaikki lakat olisivat yhtä ihania kuin Essie Resort 2013-kokoelman Under Where?, maailma olisi totisesti parempi paikka.
Täydellinen peittävyys kahdella kerroksella, ei raitoja, ei kuplia, ei kuivumisongelmia ja kaiken lisäksi täydellisyyttä hipova väri. Rakkautta <3
Under Where? ei ole cremelakka vaan jotakin jellyn ja cremen väliltä. Crelly? Tässä yhdistyvät ehdottomasti molempien koostumusten parhaat puolet.
Tämä kokemus asettaa väistämättä melkoiset odotukset saman kokoelman In The Cab-analle mutta siihen palaamme myöhemmin.
Kun lakka on kaikin puolin ihana niin mikä onkaan parempi idea kuin kuorruttaa sen kourallisella irtoglitteriä.
![]() |
Essie – Under Where? |
Nyt on blingiä! Hot or not? Mii laiks:)
EDIT. Unohdin mainita, että tässä Essiessä on leveämpi jenkkisuti kuin aiemmin ja lakkaaminen sujui senkin puolesta tosi hyvin. Toivottavasti uusi sivellin tulee kaikkiin lakkoihin jatkossa!
Hothot :)
Oh mama mikä pakkaus! ;)
Superhot!
Mii laiks it too!!! Aivan ihanat kynnet ja hyvin mätsätyt värit <3 Tosi herkullinen tuo lakkakin.. Tuli ostohimotus :D
Aivan mahtavat! Hmm, täytyy ehkä hieman itsekin leikkiä irtoglitterillä…. :D
Apua, nämä on herkullisimmat kynnet mitä oon nähny pitkään aikaan! LOVE!
Hothothot !!!
Lila laaaaaaaaaaaaavs! =D
NIIN ihanat!<3
Ooooooooooooohhhhhhhhh!
Tää tykkää kans tosi paljon! :)
Ai että näyttääkin hyvältä!!:) irtoglitteri sais mut hepulin partaalle, en osaa hallita sitä ainetta:D
kynsille.wordpress.com
Kyllä nyt blingaa! Aivan ihanat :)
Aika täydelliseltä näyttävä Essien sävy! :o Kotiutin juuri eilen kaksi ensimmäistä Essietäni, mutta tuo kyllä näyttää aivan siltä, että jos joskus on rahallisesti mahdollista, on kyllä shopping listillä aika korkealla :D Rakastan hyvinlevittyviä cremejä ja jellyjä!
Tosi kauniit kynnet :)
Miilaiks myös! :) on kyllä upeat!
Ihanat blingbling kynnet;)
ooh, mikä väri, mikä kimallus, Pakkosaadanytheti!
Ja crellystä tuli uus gategoria. :)
Onpas huikean hienot kynnet ja tuo lakka taisi pompsahtaa ostoslistalle täälläkin! :)
oooohhh <3
Ihan mielettömän hienot!
Ai että kun on ihanan värinen lakka! Essie joutui nyt kyllä himotuslistalle..
Oi, aivan mielettömän ihanat! Ja päätyy kyllä tuo lakka ostoslistalle myös mulla. :)
Onpa nätit! Voi ei, pitääkö tässä pistää hankintalistalle tämäkin essie…
♥.♥ ihan tajuttoman ihanat, kauniit ja mahtavat – mikä nyt ei sinänsä ole sun kynsille mikään yllätys:’D
On kyllä aivan ihanat kynnet :)
Mutta rupesin noita irtoglittereitä miettimään,kuinka hyvin ne pysyy?
Upeat kynnet! Ei mietitä poistamista :D
Ai vitsit mageat kynnet, mutta poistamiseen kuuluu varmasti kirosanoja :D
Ihanaa, kun otat nykään kauempaakin kuvia, tulee jotenkin paremmin kokonaisuus nähtyä tai jotenkin vaan otat tosi hyviä ja kauniita kuvia :) Tosin edellisetkin kuvat ovat olleet hyviä, mutta nyt on vielä parempi!
Nämä ovat kyllä tosi upeat! ♥
ihanat kynnet ! :)
Aivan ihana! Niin ihana! Sekä kynsilakka että koristelut. :)
Ohhoh <3 <3. Mielettömän ihanat! Saako taas kerran apinoida, saako? :))
Huiput kynnet! Ihanan väriset ja sopivasti blingit, ei ollenkaan överit edes vaikka aika paljon onkin tavaraa. Tosi keväisetkin ne on. Mii laiks veri mats! ;-)
Mielettömän kauniit! :)