Kierrätyslakkateemalla jatketaan, tämäkin yksilö on peräisin Kitty HC:n jäämistöstä. Jos jossain on kaupan punainen hololakka, en näköjään pysty hillitsemään itseäni…joten tässä sitä taas ollaan.
Päättelin ostotilanteessa swatch-kuvista, että Lucy, I’m Home on hieman eri sävyinen kuin muut 9834759384 omistamaani punaista hololakkaa ja kyllähän se onneksi onkin. Lakka on mansikanpunainen ja samassa kevään 2014-kokoelmassa ilmestyi toinenkin, selvästi erisävyinen punainen holo. Vertailua voi suorittaa esim. täällä niin eron näkee selvästi. Kukaan tuskin yllättyy jos kerron omistavani sen toisenkin punaisen….ja itse asiassa molemmat sinisetkin:)
Sain mukavasti peittävää jälkeä kahdella helpolla kerroksella ja kun lakkaushetkellä sattui vielä ulkona paistamaan aurinko, sain napattua ikkunan edessä kuvan, jossa näkyy vähän holoisuuttakin. Lakkaus on parin viikon takaa, silloin kun näytti että kevät tulee.
Musta kukkaleimaus on Konadin laatasta 101 ja käytin leimaamiseen joko Essien Licoricea tai Rican Blackoutia. Luultavasti olen käyttänyt Essietä koska Rican kanssa olisi taas mennyt hermot ja muistaisin sen taatusti:D
Olettehan panneet merkille, että uudemmissa Konadin laatoissa on aiempaa isommat kuviot? Siksi niitä on minullekin muutama päätynyt vaikka kaikki vanhat ovat lähteneet pienikyntisempien iloksi.
Tätä postausta kirjoittaessani ulkona sataa sakeanaan lunta. On huijattu olo, vaikka maaliskuu toki onkin vielä talvikuukausi. Jospa postauksen julkaisuajankohtana kaikki lumi olisi hävinnyt ja koko juttu ollut vain aprillia?
Nyyh, kyllä täällä ainakin vielä lunta on, melko lailla :/ Mutta ehkä ne sulavat pian pois, kun ei enää ainakaan tuntuisi lisää tulevan :)
Kynnet on aivan ihanat, tuommoisen mansikan sävyisen holon minäkin tarvitsisin ehdottomasti, oih! <3
Nyt ei ole tullut enää lisää mutta on MÄRKÄÄ ja HARMAATA, yök. Kyllä huomaa, että tää ankeus vaikuttaa mielialaankin.
Täytyy hakea piristystä näistä ihanista lakoista jos ei oikein muu innosta:)
Punaiset holot nyt vaan on <3!
Täällä satoi vettä eilisen päivän, joten se onneksi sulatti paljon lunta pois. Nyt kun saataisi vielä aurinkoakin että tästä koomasta heräisi!
Joo sitä mäkin toivon ja odotan. Huomaan vuosi vuodelta sään vaikuttavan tosi paljon mielialaan, nyt on harmaata sisällä ja ulkona. Kunpa voisikin karata hetkeksi jonnekin missä aurinko paistaa.
Niin on nättiä!
Aika huono läppä kyllä tää takatalvi. Ensteks +10 ja sit on taas maa valkea, sit loskaa… Yh, en tykkää!
Todella huono läppä! Kun en tiedä, mihin valittaisi niin valitan täällä:D
Herkät, tummat leimat tuo kivaa särmää. :)
Kiitos Jonna :)
Oi miten nätti punainen hololakka! Enpäs muuten ollut tietoinen siitä, että Konad on siirtynyt suurempiin kokokynnen kuvioihin, mutta onneksi näin tapahtui. Vanhempien Konadlaattojen kuvioiden kanssa saa aina olla kieli keskellä suuta, jotta ei jäisi tyhjää kaistaletta kynnen jommallekummalle sivulle.
Joo, ne vanhojen laattojen ”koko kynnen” kuviot ei riitä vaikka kohdistaisi kieli keskellä suuta mutta näissä uudemmissa on selvästi isommat kuviot. Voisin ihan mittailla ja laittaa infoa vaikka tuonne fb-sivulleni:)
Onpas tosiaan kivan sävyinen punainen! Oikein raikas ja leimat kruunaa kokonaisuuden :)
Kiitti! Eikä punaisia holoja näköjään voi olla liikaa…
Ihan kuin oisin joskus aiemminkin nähnyt sulla punaiset holokynnet? o_O
Nätit on, taas kerran! Toi leima on tosi sievä. Minkäs kokoiset noi uudet kuviot ovat?
Voiskohan olla? Jopa sellaiset, joissa on musta leimaus:D
Mä mittaan nuo kuviot ja laitan tiedon vaikka fb-sivulleni:)
Aivan ihana lakka ja todella kaunis leima =) Punainen holo on yhä mun ostoslistalla, koska en muka ole ihan sellaista täydellistä löytänyt. Jos tuo leima mahtuu sun kynsiin, niin varmaan menisi myös mulle!
Yritin muuten tehdä noista sun edellisistä kynsistä kopiot. XD Muuten hyvä, mutta tekstuurilakkavalinta oli tosi huono. Ei peittänyt millään ja tuli kauheat kokkareet kynsille. Uusiksi menee!
Ai niin.. Olin ihan varma, että näin sut (tai jonkun ihan sun näköisen) eilen Myyrmannissa.. En sitten kyllä kehdannut sanoa mitään. Sehän olisi ihan kuin julkkisten ahdistelua! ;)
Harmi, ettei teksturointihommat menneet ihan putkeen. Pienisutisemmalla on ehkä helpompi, mäkään en oikein saa esim. OPIn tekstuureilla töpsöteltyä siististi mitään pieneen tilaan.
Tuota, olin kyllä Myyrmannissa joten hyvin paljon mahdollista! Kävin ainakin Cittarissa, Alkossa (:D) ja Faunattaressa. Oisit tullut moikkaamaan:)
Me oltiin ihan sun takana Alkon jonossa ;)
Ahhaha, ehkä koomisin mahdollinen paikka tavata:D Onneksi en ostanut normaalia viikoittaista Finlandia-Vodka-sixpackiani vaan sivistyneesti vain punkkua:DD
Punaiset holot on aina pop, ja tuollainen herkkä kukkaleima… turha varmaan sanoakaan että tykkään ihan pöhkönä :D
Kiva kuulla, tykätään yhdessä:)
Kyl vaan tykkään ihan hurjasti!
Kiitti Soile <3
niin sievät <3
Kiitti <3
On nättiä, niin nättiä!
Kiitos Ilona!