Essien Fashion Playgroundin otin oikeastaan uteliaisuudesta. Minun kokoelmassani lähinnä sävyä on Rimmelin Peppermint, joka on dupe Essien Mint Candy Applelle, mutta pesee MCA:n laadussa. Fashion Playgroundissa on mukana Essien kuuluisa shimmer, joka näkyy kynsilläkin jotenkuten.
Osaa kokoelman lakoista oli moitittu jonkin verran laadusta ja odotukset eivät olleet kauhean korkealla. En halunnut lähteä soitellen sotaan ja vaihdoinkin omaani leveän sudin ja hyvä niin, sillä kapeasutisena olisin luultavasti heittänyt tämän seinään. Leveällä sudilla lakka oli käyttökelpoinen ja peitti kolmella kerroksella. Vertaisin tätä esim. Full Steam Aheadiin, jonka kanssa ei pärjännyt kapealla siveltimellä.
Pikkurilliin ja etusormeen laitoin kullanväriset niitit, peukalon jätin koristelematta.
Look, Don’t Tuskin päälle leimasin ihanalla nudehololla vähän huonosti havaittavan lehtikuvion mutta
tykkään tällaisistakin leimoista, jotka ei heti pomppaa silmille. Luonnossa leimaus erottuu kyllä paremmin kuin keinovalossa otetuissa kuvissa, joissa holoisuus ei juuri tule esiin.
Head To The Bahamas tulee pääsemään koko kynnelle kunhan aurinko taas joskus paistaa, eli kevättä odotellessa.
Sain kivasti kolme lakkaa pois syntipurkistani, jonka tilanne on hieman päässyt karkaamaan käsistä. Lisää skittlettejä on siis tulossa – lakkoja sen sijaan ei taida juurikaan olla matkalla joten toivoa on:)
Superkauniit, kuten aina! Itsellä onneksi tuo käyttämättömien lakkojen määrä on hyvin vähäinen ja nekin käyttämättömät on saatuja glitterilakkoja. :)
Kiitos Belegwen:) Musta tuntuu, että itselleni on jo hieno saavutus päästä alle 50, en tajua mistä noita lakkoja vaan siunaantuu. Ehkä ei pitäisi ottaa stressiä siitä mutta en osaa olla ottamattakaan:D
Onpa jännä tuo uusi purkki, jopa omituinen, mutta ah, niin ihanan värinen =)
Kauniit on myös kynnet kokonaisuudessaan.
Eiköhän me tuohonkin taas totuta ajan kanssa ja kohta vanha näyttää ihan vanhanaikaiselta:D
Eihän tuota pulloa meinaa enään tunnistaa. :D Näyttää jotenkin niin erikoiselle, mutta omalla tavallaan todella kivalle? :)
Kynnet on jälleen ihanat, ei mulla niistä oikein ikinä muuta ole. :D
Mä olin ekaks että onpa ruma mutta onhan se aika neutraali kun tarkemmin ajattelee. Musta korkki oli ehkä kivempi kyllä:)
Nää on vaan aivan järjettömän kauniit. Istun ja huokailen ihastuksesta :)
Kiitti murunen <3
oih, kauniit. ihana värimaailma ja koristelut!
ja mun silmää tuo uusi CC-imago ihan miellyttää, pidän tuosta uudesta logosta, vaikka korkin olisin ehkä säilyttänyt valkoisena… :D
Kiitos Salla:) Niin vanha korkki oli musta jos sitä tarkoitat;)
Ihanat! :)
Kiitti nin:))
One of my favorite colors is the mint green one, and I absolutely love what you created with it!
They are my favorites too:)
Mulla on jotenkin ”out of place” olo, kun käyn kommentoimassa täällä. Olenko mä ainoa ei-bloggaaja, joka näitä kommentoi? Siis, olenko ihan väärässä paikassa? =S
Tosin otin nykyisiin kynsiisi idean edellisestä postauksesta ja nämä on taas niin hienot, että pitää apinoida =)
Voi ei. Mä mietin hyvän tovin mitä vastaan tähän ja vieläkin on vähän epävarma olo. On tosi kurjaa, jos sulle on tullut ulkopuolinen olo:/ Suuri osa kommenteista tulee kyllä muilta bloggaajilta mutta luulen sen johtuvan siitä, että itse blogia kirjoittavat ehkä tietävät, miten kivalta tuntuu saada kommentteja ja näkevät sitten sen ”vaivan” että kommentoivat myös muille. Kävijämäärään nähden kommentteja jätetään kyllä tosi paljon, ainakin, jos vertaa moniin lifestyle- ym. blogeihin joilla on tuhansiakin seuraajia ja silti postauksiin tulee ihan muutama kommentti.
Minulle itselleni kirjoittajana jokainen ja jokaisen jättämä viesti on ihan yhtä tärkeä ja arvokas <3 On aina ilo kuulla, että joku saa inspiraation kynsistäni. Toivon tosi kovasti, ettei kukaan täällä käyvä koe oloaan ulkopuoliseksi, oli sitten itse bloggaaja tai ei, tai kynsiharrastuksessa pitempään mukana ollut tai ihan uusi. Kaikki ovat tervetulleita ja yhtä toivottuja vierailijoita.
Kiitos tästä lämpimästä vastauksesta =) Älä huoli, en ole kieriskellyt kurjuudessa tämän asian kanssa ja pahoittelen, jos aiheutin harmaita hiuksia. Tässä kynsiharrastuksessa on tietenkin mukava näyttää muille myös omia kynsiä ja useimmilla on siihen blogi =) Ehkä joskus minulla myös. Nyt tungen vain kynsiäni työkavereitteni nenän alle =P
No siitä se lähtee:) Mä tukin alkuun fb-profiiliani kynsikuvilla mutta sit alkoi tuntua tyhmältä, kun ei ne kaikkia kavereita kuitenkaan kiinnosta ja siitä se idea sitten virisi:)
Vinkee tuo uudistunu ulkoasu. Multa on menny jotenki kokonaan ohi nää uudet lakat. Color Clubit on muutenki jääny ihan paitsioon meikäläisen kokoelmassa, mikähän siinäkin on. :o
Kynnet on jälleen kerran – yllätys yllätys – UPEAT! :)
Color Clubin cremet on olleet vähän kurjia mutta holoista olen tykännyt ja mulla taitaa suurin osa niiden lakoista ollakin holoja. Leimaavat erinomaisesti, niin uudet kuin vanhemmatkin. Suti ja pullo on aika peruskauraa ja esim. OPI kyllä pesee Color Clubin kiinnostavuudessa mennen tullen. Tai ainakin aiemmin on pessyt, saapa nähdä, muuttuuko tilanne tulevaisuudessa:)
OHO, ompa hassuja noi uudet pullot :o onnistuit taas ihan täydellisesti noissa kynsissä sissi <3
Ehkä me totutaan niihinkin:) Kiitos kommentista<3
Nää on todella upeat kynnet! Mun mielestä toi Color Clubin uudistus on just hyvä, kivan näköinen ja tuo ehkä vähän kalliimman vaikutelman kuin edellinen pullo :)
Kiitos Lemmi:) Ainahan uudet pakkaukset jakaa mielipiteitä mutta kyllä me niihin taas totutaan:)
Näyttää kyllä oudolta mutta oikeastaanhan toi logo on aika kiva:) Kestää hetken totutella!
Niin ja kynnetkin on oikein kivat;) sun leimauksia saa aina kuolavaluen katsella!
Kiitos:) Oikeasti olen aika kurja leimailija mutta olen asettanut rimani aika matalalle. Ja kuvissa ei ihan kaikki sutut näykään:)
Super-ihanat taas! Tykkään näistä pastellisista. :)
Kiitos, niin tykkään minäkin:)
Tykkään. En osaa sanoa muuta <3
Fashion Playground on mulla tuossa kans nököttämässä pöydällä, odottamassa inspiraatiota. Tohtisinko pitkästä aikaa leimailla? :D
Leimaile ihmeessä:) Ja jään mielenkiinnolla odottamaan mielipidettäsi lakasta!
Voi hitto, taas kaikki mun lempparisävyt ja -elementit samassa paketissa! Upeet :)
Thanks:)
Ompas ihana lakkaus jälleen :)
Kiitos :)
Ihanan herkän kauniit kynnet! <3 Outo kyllä tuo Color Clubin pullojen uusi ulkonäkö. Minä muutosvastarintaisena en oikein innostu, ainakaan vielä. Samoin kuin se Orlyn uudistus, hyh.
Orlyt meni tosi kummallisiksi! Niihin mäkään en ole tottunut vaikka ne on olleet jo jonkun aikaa:D
Tosi nätit :) Niitit on parhautta! T: Melkein aina niittejä kynsille laittamassa…*köh*
Joo, strasseja ei juuri tule käytettyäkään enää koska niitit <3